SCAN contact – rychlé vytváření kontaktů

Nová česká webová aplikace SCAN contact umožní rychlé přidání nových kontaktu do mobilního telefonu či PC adresáře. Aplikace je zdarma dostupná na adrese http://scancontact.com .

O práci s kontakty jsme na našem webu psali již mnohokrát. Jistě také využíváte nějaký adresář na správu kontaktů, ať už jen v telefonu, ve svém Google účtu nebo nějaký PC program (třeba Outlook). Ideálně máte všechny tyto možnosti navzájem synchronizované.

A určitě jste již mnohokrát přepisovali nově nalezený kontakt z webových stránek nebo z patičky emailu (firmu, obchod, restauraci, hotel…). Nejde o nijak náročnou práci, ale přesto to znamená postupně přepsat (do telefonu) či zkopírovat (do Otlooku) jednotlivé položky (jméno, příjmení, email, telefon, název firmy,…).

Schéma práce s aplikací SCAN contact
Schéma práce s aplikací SCAN contact

SCAN contact právě toto přepisování výrazně zrychlí a zjednoduší. Díky této aplikaci uložíte jakýkoliv kontakt do svého adresáře doslova na pár kliknutí.

Stačí zkopírovat naráz celý text obsahující kontakt, otevřít adresu http://scancontact.com/ , vložit tento text do pole Zdrojový text a kliknout na tlačítko Automaticky rozpoznat. SCAN contact sám rozdělí jednotlivé položky kontaktu do správných kolonek formuláře. Pokud něco ve formuláři chybí, nebo to automatika rozpozná špatně, můžeme údaje rychle opravit nebo doplnit.

Hlavní pracovní okno aplikace
Hlavní pracovní okno aplikace

Tento krok lze ještě urychlit instalací Rozšíření pro prohlížeče. Pak není nutné nic kopírovat, stačí kdekoliv na webu označit text s kontaktem a přes pravé menu vše poslat k rozpoznání do SCAN contactu.

Označení textu s kontaktem a použití rozšíření prohlížeče
Označení textu s kontaktem a použití rozšíření prohlížeče

Jakmile máme svůj kontakt v aplikaci připravený, stačí ho vyexportovat jedním z nabízených způsobů (zelená tlačítka nad formulářem) a tím ho přidat do svého adresáře. Možnosti jsou:

QR kód – tuto možnost využijí ti, co chtějí dostat kontakt rovnou do svého telefonu. Pouze je nutné mít nainstalovanou nějako čtečku QR kódů. O jedné jsme psali v tomto článku.

vCard – tato možnost je nejlepší pro přenos do PC adresáře. Stáhne se soubor s příponou *.vcf a po kliknutí na něj se Vám vyplněný kontakt otevře v Otlooku  (či jiném správci kontaktů), kde ho stačí uložit.

Email – podobně jako předchozí možnost vygeneruje vCard soubor, který ale můžete odeslat emailem. Tak je možné poslat kontakt někomu dalšímu.

SCAN contact je nyní ve verzi Beta (tj. jakási zkušební verze), ale dá se již bez problému využívat a na pohodlné vytváření kontaktů si rádi zvyknete. Aplikace je k dispozici zcela zdarma.

Přečtěte si také

Máte  (třeba díky aplikaci SCAN contact) pečlivě vyplněné kontakty v adresáři, včetně třeba firmy a adresy? A Vaše telefonní aplikace zobrazuje pouze fotku a jméno volajícího? Tak právě pro Vás je určena aplikace CONTACT details. Více v článku  Podrobnosti o kontaktu při příchozím hovoru.

Podrobnosti o kontaktu při příchozím hovoru

 

 

 

 

Share This