Pozadí domovské obrazovky

Pozadí, tapety, wallpapery – velmi oblíbený doplněk a možnost zkrášlení Vašeho telefonu. Dejte si na pozadí pracovní plochy oblíbenou fotografii či pěknou animaci.

Možnost umístit si na pozadí domovské (a zamykací) obrazovky hezkou fotku či dokonce animace je v Androidu velmi oblíbená.

Živé pozadí na zamykací obrazovce
příklad pozadí

Doporučuji volit taková pozadí, která neruší a data (ikony a widgety) na nich zůstávají dobře čitelná. Nezapomeňte, že jde stále pouze o doplněk a důležitý je obsah před pozadím.

Jako pozadí můžete vybrat

  • Jakoukoliv fotku (ať už přímo pořízenou mobilem, nebo nahranou z PC či staženou z internetu)
  • Statické pozadí – v zásadě také fotka/obrázek, ale instalovaná formou aplikace
  • Živá pozadí – animované scény,které mohou i mírně reagovat na akce uživatele (voda se rozvlní při kliku na obrazovku apod.) Opět jde o aplikace instalované z Obchodu Play.

Kam můžete pozadí umístit

Kde pozadí získat

  • Fotografie kdekoli – z foťáku, z internetu, z PC – stačí je nahrát do telefonu
  • Nějaká pozadí máte předinstalovaná od výrobce telefonu
  • V Obchodě Play (v kategorii Aplikace – Živá tapeta nebo Personalizace) najdete tisíce pozadí, která si můžete nainstalovat a vyzkoušet. Pozor na práva, tyto aplikace rádi vyžadují více práv, než mají zapotřebí.

Příklad živého pozadí s letadýlkama v Obchodě Play

Planes Live Wallpaper
Planes Live Wallpaper
Vývojář: Jan Laš
Cena: Zdarma+

Jak pozadí nastavit

Pozadí je nutné ručně nastavit. Některá (ale ne všechna) pozadí mají spouštěč, tj. ikonu mezi normálními aplikacemi, která Vás přepne rovnou do nastavení příslušného pozadí. Standardní cesta pro nastavení pozadí ale může vypadat nějak takto:

Příklad nastavení je pro telefon Samsung, na ostatních zařízení se může lišit.

Na domovské obrazovce klikněte na Menu a zvolte Nastavit pozadí, případně dlouze klikněte přímo na volné místo pracovní plochy a v dialogu Domovská obrazovka zvolte Nastavit pozadí.

Nastavení pozadí z menu pracovní plochy
Nastavení dlouhým kliknutím na pracovní plochu

Následuje volba, zda chcete nastavovat pro domovskou, zamykací, či obě obrazovky. A poté vyberete, zda budete chtít fotku (galerie, pozadí nebo živé pozadí)

Nastavit pozadí pro
Vybrat pozadí z

Pokud se rozhodnete pro fotku (volba Galerie), dostanete se do aplikace Galerie, ve které můžete procházet své fotky a jednu z nich vybrat. Jelikož fotka nemá pravděpodobně stejný rozměr jako plocha Vašeho telefonu, musíte určit, která část fotky se použije. Na obrazovce Oříznout obrázek se objeví dva obdélníky (pro telefonu na výšku a na šířku), kterými můžete libovolně po fotce posouvat a případně je i zmenšovat.

Určení výřezu pro horizontální a vertikální zobrazení

Pokud vyberete běžné pozadí, dostanete se na výběr mezi instalovanými pozadími. Listujte mezi nimi a jste li spokojeni, klikněte na Nastavit pozadí.Nastavení pevného pozadí

 

Budete -li chtít vybrat živé pozadí, dostanete se nejpve do výběru instalovaných živých pozadí. Když jedno zvolíte, zobrazí se jeho náhled. Pozadí vyberete tlačítkem Nastavit pozadí. Dále je k dispozici ještě volba Nastavení. Tou jde obvykle ovlivnit vlastnosti vybraného pozadí a její možnosti již závisí na konkrétní aplikaci (v našem případě vybíráte jaké letadlo, kolik letadel, zda se mají zobrazovat také mraky, zda se scény mají náhodně střídat atd…)

výběr živého pozadí
Náhled a nastavení živého pozadí

 

 

Share This