Google účet a synchronizace dat

Google účet umožňuje pomocí jednoho přihlášení přístup k různým službám Googlu. Umožní synchronizovat a zálohovat data (kontakty, kalendář,…) mezi všemi Vašimi zařízeními.

Operační systém Android pochází od společnosti Google. Proto není divu, že spousta aplikací a funkcí vyžaduje, aby jste měli u Googlu vytvořen účet. Hlavním důvodem, proč propojit Váš telefon s Google účtem, je zálohování a synchronizace dat.

Díky synchronizaci máte přístup ke svým datům (kontaktům, kalendáři,…) ze všech svých zařízení s Androidem i  webového prohlížeče na velkém počítači.

A tyto data tím máte také zazálohovány. Koupíte-li si např. nový telefon a připojíte se ke stejnému účtu, automaticky se Vám obnoví kontakty, kalendář, aplikace atd…

Po zadání Google účtu můžete využívat následující služby:

Přestože telefon může fungovat i bez Google účtu, doporučujeme si ho založit. Je to samozřejmě zcela zdarma.

Co je Google účet

Google účet umožňuje pomocí jednoho uživatelského jména a hesla přístup k různým službám Googlu. Je dodáván s emailovou adresou (což bude Vaše přihlašovací jméno) ve službě Gmail. Více se dočtete zde.

Jak Google účet založit

Účet si můžete založit předem ve webovém prohlížeči, na této adrese, nebo kdekoliv na stránkách Googlu, klikněte na Přihlásit v horní liště .Google účet

Nejjednoduší je ale založit si ho přímo z Vašeho telefonu či tabletu. Při jeho prvním spuštění jste většinou vyzvání k zadání existujícího či vytvoření nového Google účtu.Google účet - výzva k zadání či vytvoření

Při vytváření účtu Vám bude vytvořeno přihlašovací jméno – emailová adresa v Gmailu, který také můžete (ale nemusíte) od té doby využívat. Dobře zvolte emailovou adresu (přihlašovací jméno). Ty nejhezčí už jsou většinou obsazené, takže budete muset chvilku zkoušet, než najdete nějakou volnou (např. Petr.Novak666@gmail.com).Google účet - vytváření přihlašovacího jména

 

 

Nastavení synchronizace

Můžete velice podrobně nastavit, co se bude s Vaším účtem synchronizovat a co zůstane pouze v telefonu. Nastavení synchronizace najdete v Nastavení – Účty a zálohování – Účty – Google – vasucet@gmail.com .

Google účet - nastavení synchronizace

Projděte si, co všechno se může synchronizovat. Doporučuji  vypnout synchronizaci služeb, které nevyužíváte (např. fotek, Google +,…) ušetříte tím přenesená data.

Zapínání a vypínání synchronizace

Synchronizace probíhá automaticky, pokud je zapnutá. Pozor, Android umožňuje synchronizace všech účtů globálně vypnout a zapnout. To se hodí, když potřebujete šetřit baterku či přenesená data. Nezapomeňte ji ale později zase zapnout.

Varianty pro různé výrobce a verze

Vypnutí/zapnutí se dá obvykle provést přepínáním v Oznamovacím panelu (který vytáhnete z horní lišty) - viz obrázek.Zapnutí/vypnutí synchronizace v oznamovacím panelu

Přečtěte si také

Máte pečlivě vyplněné kontakty v adresáři, včetně třeba firmy a adresy? A Vaše telefonní aplikace zobrazuje pouze fotku a jméno volajícího? Tak právě pro Vás je určena aplikace CONTACT details. Více v článku  Podrobnosti o kontaktu při příchozím hovoru.

Podrobnosti o kontaktu při příchozím hovoru

 

One Comment
Share This