Aplikace na houby

Aplikace na houby vůbec není na houby, jde o užitečný atlas a klíč k rozpoznávání hub. Zajímavostí je také experimentální funkce automatického rozpoznávání hub.

Úvodní menu aplikace
Úvodní menu aplikace

Mezi zajímavé mobilní aplikace, které využijete nejen o prázdninách v lese, patří i tento nový atlas hub od českých vývojářů. Jmenuje Aplikace na houby a je zdarma ke stažení v Google Play.

Mushrooms app
Mushrooms app
Vývojář:
Cena: Zdarma

Atlas hub

V katalogu aplikace najdete více než 200 hub, které můžete najít v našich lesích. U každé houby najdete fotografii, název, popis, poživatelnost (jedlá, nejedlá,… ).
Zajímavá je informace o možnosti záměny – s kterými dalšími houbami si tuto můžete splést. Zaměnitelné houby si můžete nechat zobrazit.

Atlas hub
Atlas hub

 

Podrobné informace o houbě
Podrobné informace o houbě

Klíč k určování hub

Druhou důležitou funkcí je klíč k určování hub. Postupně (a v přehledné grafice) nastavujete jednotlivé vlastnosti (tvar klobouku, velikost, místo výskytu, povrch třeně,….) a aplikace postupně omezuje houby, o které by se mohlo jednat. Ty si nakonec můžete prohlédnout v atlase.

Klíč k určování hub
Klíč k určování hub

Automatické rozpoznávání hub

Jak sami autoři uvádějí, jde zatím spíše o experimentální funkci a technickou zajímavost. Aplikace využívá fotoaparátu mobilu, kterým namíříte na houbu a aplikace se ji pomocí neuronové sítě pokusí poznat.

Automatické určování hub
Automatické určování hub

Tuto funkci jsme zatím netestoval v lese, ale s fotkami si aplikace poradila docela dobře – skutečně správně rozpoznala houbu, která na nich je. Jako výsledek Vám zobrazí jednu nebo více hub a pravděpodobnost shody.

Technické informace

Aplikace je k dispozici zdarma a je bez reklam. V nastavení aplikace máte možnost dobrovolně přispět vývojářům na další rozvoj. Důležité také je, že funguje offline, takže bude fungovat i v hlubokých lesích bez mobilního signálu.

Na závěr je nutné upozornit, že aplikace (stejně jako jakýkoliv jiný atlas) slouží pouze jako pomocník a na její výsledky nelze nikdy stoprocentně spoléhat. Co neznáte, nesbírejte!!!.

 

Share This