Jak najít ztracený mobil

Někam jste založili mobil, někdo jste ho zapomněli nebo Vám ho někdo ukradl. Pomocí služby Správce zařízení android se můžete přes webové rozhraní podívat, kde Váš ztracený mobil právě je. A není nutné předem nic instalovat.

Ztratili jste někdy mobil? A víte, že se můžete přes webové rozhraní podívat, kde se Váš ztracený mobil právě nachází?  Pomůže Vám s tím služba Správce zařízení Android, která by měla být automaticky nainstalována ve Vašem telefonu (pokud máte verzi Androidu alespoň 2.2).

Zjištění polohy telefonu

Na polohu Vašeho mobilu se můžete podívat ve webovém prohlížeči na PC na adrese:

https://www.google.com/android/find

Po zadání adresy se budete muset přihlásit pod svým Google účtem, samozřejmě stejným, pod jakým jste přihlášeni na hledaném mobilu. Po přihlášení se objeví zhruba takováto obrazovka.

V pravé části je mapa, kde vidíte aktuálně zjištěnou polohu telefonu. Tam byste tedy telefon měli hledat.

Vlevo je ovládací panel:

  • V horní části můžeme přepínat mezi zařízeními (máme-li více zařízení pod jedním Google účtem, třeba telefon a tablet)
  • Dále jsou zde informace o vybraném zařízení (aktuálně načtené), např. stav baterie či wifi, do které je zařízení připojeno.
  • Následuje možnost nechat mobil prozvonit.
  • A dole jsou další funkce (Uzamčení a vymazání), o kterých si povíme později.

Aby vše fungovalo, musí telefon

  • být nabitý a spuštěný. Jakmile se vybije nebo vypne, nezjistíte již nic.
  • být připojený k internetu.

Pozor, služba zjišťuje aktuální stav až ve chvíli, kdy se přes web zeptáte. Nezjistíte tak tedy, kde byl mobil naposled, než se vybil.

Zamčení a vymazání telefonu na dálku

Pokud Vám mobil někdo ukradne, může se hodit funkce zamčení telefonu, nebo v nejhorším případě jeho vymazání na dálku (ochráníte tím svá citlivá data). I toto umí Správce zařízení Android. Již ale ne automaticky, musíte mu to v nastavení předem povolit. Jakmile to povolíte, můžete přes webová rozhraní tyto funkce vyvolat (pozor na to).

Správce zařízení Android najdete v Nastavení zabezpečení. Každý telefon ho má bohužel trochu jinde. Obvyklá cestu v menu je Nastavení ZabezpečeníDalší nastavení zabezpečení – Správci zařízení. V menu Správci zařízení najdete  Správce zařízení Android, který musíte povolit. Ale toto je opravdu nutné jen tehdy, pokud chcete mít možnost telefon na dálku uzamknout nebo vymazat.

Povolit Spráce zařízení Android
Povolit Spráce zařízení Android

Aplikace Najdi moje zařízení

Stejné funkce jako webové rozhrání Vám poskytne aplikace Najdi moje zařízení. Instalovat ji má ale smysl jen ve chvíli, kdy máte více zařízení (tablet a telefon např.). Protože na ztraceném telefonu Vám tato vyhledávací aplikace nepomůže.

Google Find My Device
Google Find My Device
Vývojář:
Cena: Zdarma
Share This