Poi Pocket – centrální sklad Vašich míst a adres

Mobilní a webová aplikace, která je určena všem, kteří plánují své cesty u počítače a využívají ve svém telefonu různé navigační či mapové aplikace.

POI „Points Of Interest“ jsou body na mapě (GPS souřadnice s popisem), které jsou pro Vás z nějakého důvodu zajímavé. Může se jednat např. o místo pracovní schůzky, cíl turistického výletu, polohu zaparkovaného auta atd…

Mobilní a webová verze aplikace POI pocket Vám umožňují pohodlnou práci s Vašimi POI. Ve webové verzi na adrese www.poipocket.com můžete POI snadno plánovat a upravovat v pohodlí „velkého“ počítače. POI se automaticky synchronizují s mobilní verzí ve Vašem telefonu či tabletu.POI pocket - verze pro tablet

Díky mobilní aplikaci pak máte Vaše POI stále s sebou, a to i když jste offline. POI můžete snadno přeposílat do navigací (Tomtom, Sygic, BeOnRoad, …) či mapových aplikací (Mapy.cz, Google Maps, Orux Maps,…).

POI pocket
POI pocket
Vývojář:
Cena: Zdarma

Aplikaci využijete pro jakékoliv plánování, ať už dovolené, pracovní cesty či rodinného výletu. Slouží jako centrální sklad Vašich POI. Snadno si v ní uložíte jakékoliv místo, které si potřebujete zapamatovat.  Tato uložená místa můžete rychle přeposlat do mobilních i webových mapových a navigačních aplikací a tam s nimi dále pracovat.

Jak funguje sdílení z mobiluAplikace nabízí i možnost tzv. Zveřejnění POI. Snadno tak někomu pošlete upřesnění místa srazu či plán cesty (zveřejnit je možné i celou skupinu bodů). Zveřejněné body si prohlédnou i ti, kteří aplikaci nevyužívají. A pokud ji využívají, mohu si Vaše zveřejněné body rovnou naimportovat k sobě a nechat se na ně třeba navigovat.

Aplikace je k dispozici zdarma a je česky. V základní verzi může být uloženo maximálně 50 POI. To by mělo stačit většině uživatelů pro běžnou práci.  Kdo plánuje delší cesty, nebo si chce vytvářet větší databáze POI, může dokoupit Navýšení limitu na 500, 1500 či 5000 POI.

Webová verze – podrobný popis

Aplikaci najdete na adrese www.poipocket.com.poilistanddetail

Pro její užívání je nutné se registrovat. Jako registrační jméno aplikace vyžaduje Váš email. Na ten také přijde ověřovací mail, na který musíte kliknou, jinak se Vám po 14 dnech účet deaktivuje.

Vytvoření nového bodu

Po registraci můžete začít zadávat nové body. Klikněte na modré tlačítko Nový POI. V levém sloupečku můžete vyplnit Název, Popis, URL adresu a Štítky. V pravé části je mapa a nad ní vyhledávání.poiedit

Vyhledávání je poměrně inteligentní. Je možné zadat jednu adresu, jednu GPS souřadnici v celkem libovolném formátu. Je také možné zadat URL adresu např. do Mapy.cz či Google Maps.

Po vyhledání můžete přesnou polohu upřesnit kliknutím do mapy.

Seznam POI

POI se zobrazují v seznamu v levé části hlavního okna.

 • Kliknutím na řádek vybereme POI pro zobrazení podrobností – viz Detail POI.
 • Nad seznamem je možné POI řadit a filtrovat dle štítků.
 • Zaškrtáváním můžeme vybrat více POI. V pravé části se nám pak zobrazí funkce pro hromadný výběr – viz Více vybraných POI.

Detail POI

V pravé části okna se zobrazují podrobné informace o vybraném POI. Máme k dispozici následující funkce:

 • Editace, mazaní, kopírování;
 • Sdílení do dalších mapových aplikací a export do různých formátů (viz Sdílení a export);
 • Veřejné sdílení (viz Veřejné sdílení);
 • Zobrazení StreetView (je-li v blízkosti bodu k dispozici) a roztažení na celou obrazovku.

Více vybraných POI

Pokud označíte (zaškrtnete) v seznamu více bodů naráz, budou v pravé části k dispozici následující funkce:

 • Zobrazit na mapě – zobrazí mapu se všemi vybranými body;
 • Sdílení všech označených bodů do dalších mapových aplikací – plánování trasy přes tyto body. (viz Sdílení a export);
 • Export všech označených bodů do různých datových formátů (viz Sdílení a export);
 • Veřejné sdílení skupiny bodů (viz Veřejné sdílení);
 • Hromadná zněna štítků;
 • Hromadné mazání.

Sdílení a export POI

POI můžeme zobrazit v dalších mapových webových aplikacích pomocí ikony Sdílet. Pomocí této ikony je POI také možné exportovat do souboru různých formátů.

Je možné sdílet i více označených bodů naráz. Pak dojde obvykle k naplánování trasy mezi všemi sdílenými body. Ne všechny mapy toto podporují.

Zveřejnění POI

K POI se dostanete pouze Vy pod Vaším účtem. Pokud ale nastavíte POI jako veřejné, bude toto dostupné na speciální webové adrese všem, kteří budou znát tuto adresu. Snadno tak můžete poslat přátelům emailem či SMSkou odkaz na toto POI. Je také možné sdílet více POI (skupinu POI) naráz pod jedním odkazem.

Pokud Vám naopak přijde zveřejněné POI od jiného uživatele, můžete si ho prohlédnout na webu či v mobilní aplikaci. A jste-li přihlášení, je možné si ho rovnou uložit mezi své POI.

Ukázka veřejného sdílení:

Kempujeme zde: http://poipocket.com/public.aspx?poicode=2267AE6165353.

A itinerář celého výletu najdete zde: http://poipocket.com/public.aspx?poiscode=GEAB7FFC739.

Zveřejnění můžete nastavit z detailu POI Menu – Více – Zveřejnit, nebo v editaci POI zaškrtnutím položky Veřejně Sdílet.

Pokud v seznamu zaškrtnete více POI, můžete je sdílet všechny naráz v Menu – Více – Vytvořit veřejnou skupinu.

Mobilní verze – podrobný popis

Je určená pro telefony a tablety. Můžete si ji nainstalovat odsud:

POI pocket
POI pocket
Vývojář:
Cena: Zdarma

Mobilní verze funguje podobně jako ta webová, můžete POI vytvářet, upravovat, veřejně sdílet apod.

listdetail

 

Přihlášení a synchronizace

Mobilní aplikace je možné využívat i bez přihlášení, ale hlavní výhoda je v synchronizaci mezi webovou a mobilní aplikací. Proto je dobré se ve webové verzi registrovat. Přihlašovací údaje poté zadáte v Menu – Přihlášení.

login

 

Body zadané na počítači se Vám pak při každém spuštění aplikace synchronizují do mobilu. Synchronizaci je možné vyvolat také ručně.

Sdílení POI do dalších aplikací

Jednou z hlavních funkcí mobilní POI pocket je možnost odeslat POI do jiné aplikace, například do navigace. K tomu slouží ikona Sdílení. Najdete ji jak v seznamu POI – na každém řádku vpravo, nebo v detailu vybraného POI – velká bílá ikona vedle názvu. Klikněte na ní a zobrazí se všechny mapové a navigační aplikace, které toto sdílení umí zpracovat. Velmi snadno se tak můžete nechat navigovat na bod, který jste si naplánovali v PC.Jak funguje sdílení z mobilu

Share This