Dropsync – synchronizace souborů pomocí Dropboxu

Máte dokumenty či fotografie, se kterými byste chtěli pracovat na PC i na mobilu? Používáte Dropbox? Potom je pro Vás vhodná aplikace Dropsync.

Tento článek je určený především pro ty, kteří na velkém počítači využívají službu Dropbox – synchronizace souborů mezi počítačem a webovým úložištěm (umožňuje přenášet soubory na jiný počítač, sdílet s jinými uživateli atp.). Pokud Dropbox nepoužíváte, ale používáte obdobné služby (např. Google Drive či OneDrive), můžete se podívat, jestli pro tyto úložiště existuje aplikace zajišťující obdobnou funkcionalitu. (Podrobnější informace o těchto službách naleznete v článku Cloudová úložiště.)

Dropbox na velkém počítači umožňuje synchronizaci souborů mezi dvěma počítači. Můžete tedy s jedním dokumentem pracovat z různých míst, aniž byste soubor museli nějak složitě kopírovat. Dropbox existuje i jako aplikace pro Android, nicméně umí pouze stahovat a nahrávat soubory na Vaše úložiště, ale synchronizace neprobíhá automaticky – vždy si musíte sami příslušný soubor zkopírovat a pak jej zase ručně nahrát zpět.

A právě aplikace Dropsync dokáže automaticky synchronizovat soubory mezi počítačem a mobilem.

Dropsync: Autosync for Dropbox
Dropsync: Autosync for Dropbox
Vývojář:
Cena: Zdarma

Ve variantě zdarma umí synchronizovat sice jen jednu složku, nicméně ta může mít libovolný počet podsložek, takže to nevadí.

A k čemu lze prakticky takovouto synchronizaci využít? Každý uživatel bude mít pravděpodobně jiné použití, zde uvádím jen pár příkladů pro představu:

  • Automatické přenášení fotek – pokud si pomocí Camera album přenesete vaše fotky do synchronizované podsložky, budou se Vám automaticky fotky přenášet i do velkého počítače. Můžete tedy fotit mobilem a fotky si rovnou prohlížet (třídit, mazat) na velkém počítači, aniž byste je museli jakkoliv přenášet (a odmazané fotky Vám opět zmizí i v mobilu).
  • Ukládání hesel Keepass – můžete si nastavit jeden soubor s uloženými hesly jak pro velký počítač, tak pro mobil, a kdykoliv na jedné či druhé straně přidáte nové heslo, budete k němu mít přístup i na druhé.
  • Aktuálně rozpracované dokumenty – píšete-li nějaký dokument (knížku, semestrální práci, …), můžete tímto způsobem mít jeho aktuální verzi vždy s sebou (ať již pouze pro „náhled“, nebo i pro další úpravy).
Share This