Připojení počítače k internetu prostřednictvím mobilu

Jste na dovolené, není dostupná žádné wi-fi  připojení a Vy se potřebujete na notebooku dostat na internet? Připojte se přes mobil.

Ačkoliv dnes se do situace kdy potřebujete připojit svůj notebook k internetu dostanete spíše vzácně, občas se to může hodit. Na chalupě v horách wi-fi  připojení nemusí být k dispozici a i když na většinu věcí se můžete na internetu kouknout přímo na mobilu, odpovídání na maily je stále pohodlnější přes počítač. Pojďme si ukázat, jak na to.

 

Připojení přes kabel

Propojte svůj mobil s počítačem (obdobně, jako byste chtěli nahrávat soubory).

Přejděte do Nastavení a potom v části Bezdrátové připojení a sítě klepněte na položku Další. Klepněte na položku Sdílení mobilní sítě - Nastavení sítě USB - Sdílení internetu.

wpid-screenshot_2015-02-06-08-52-53.png

Přejděte do Nastavení - sekce Připojení a zde zvolte Sdílení připojení a aktivní bod Wifi. Zde Vás zajímá řádek  Sdílení internetového připojení, který zaškrtněte.
Sdílení připojení přes USB

 

Připojení pomocí wi-fi

Při tomto způsobu nemusíte propojovat mobil s počítačem pomocí kabelu, ale ze svého mobilu vytvoříte přístupový bod („vysílač“), tzv. hotspot wi-fi a počítačem se pak připojíte k této wi-fi. Tento způsob má výhodu, že se v jeden okamžik může přes mobil připojit více počítačů (či jiných mobilů) najednou (ovšem rychlost připojení se pak mezi ně bude dělit), nevýhodou může být pomalejší přenos než přes kabel.

Vytvoření hotspot wi-fi:

Přejděte do Nastavení a potom v části Bezdrátové připojení a sítě klepněte na položku Další. Klepněte na položky Sdílení mobilní sítě - Nastavení přenosného hotspotu Wi-Fi. Dále můžete zadat jméno a zabezpečení, pokud však chcete hotspot používat jen krátkou chvíli či ve vašem okolí není nikdo, kdo by se k Vám mohl připojit, nemusíte zabezpečení zadávat. Zaškrtnutím volby Přenosný hotspot Wi-Fi zapněte "vysílání".

Pak už se stačí na počítači připojit běžným způsobem k wi-fi.

wpid-wp-1423209554506.png
wpid-screenshot_2015-02-06-09-00-26.png

Přejděte do Nastavení - sekce Připojení a zde zvolte Sdílení připojení a aktivní bod Wifi. Zde Vás zajímá řádek Přenosný aktivní bod wifi. V pravé části je přepínač, kterým wifi hotspot zapnete/vypnete - pokud ho již máte jednou nakonfigurovaný. Pro konfiguraci a nastavení klikněte na řádek kamkoliv jinam mimo přepínač, dostanete se do nastavení Wifi aktivního bodu. Zde (resp. ještě  v dalším podokně) můžete konfigurovat název wifi a heslo (doporučuji nastavit). Dále je možné určit, zda se mohou připojovat všechna, nebo jen vybraná zařízení (není potřeba, pokud máte heslo).

Spuštění a konfigurace
Wifi hotspot - podrobnosti

Pokud je wifi hotspot zapnutý, je v Oznamovací liště zobrazena ikona, přes kterou se dá také hotspot rychle vypnout.
Share This