Telefon poslouží jako svítilna

Telefon se dá snadno použít jako svítilna (baterka). Slouží k tomu aplikace, které ovládají diodový blesk fotoaparátu na zadní straně telefonu.

Už nikdy nebude potřebovat vozit s sebou baterku. Váš telefon Vám posvítí stejně dobře. Dokáže to díky poměrně výkonné diodě, kterou primárně používá místo blesku při fotografování. Jako blesk obvykle moc nefunguje, na posvícení je ale více než dostatečná.

Aplikací svítilen je celá řada. Stačí vyhledat „flash“ v Obchodě Play. Já používám tuto.

Tiny Flashlight + LED
Tiny Flashlight + LED
Vývojář:
Cena: Zdarma

Svítilna Tiny Flashlight

Tiny Flashlight umí spoustu věcí a funkcí. Většinu z nich považuji za zbytečné, nicméně to základní, rozsvítit a zhasnout, zvládá na jedničku. Aplikace obsahuje reklamní proužek, který nijak moc neobtěžuje, jinak je zdarma.

Pozor – po nainstalování aplikaci hledejte pod modrou ikonou a názvem Blesk, nikoliv Tiny Flashlight.ikona Blesk

Po spuštění  se dostanete na obrazovku, kde uprostřed najdete velké tlačítko POWER. Stiskněte a dioada na zadní straně telefonu se rozsvítí, stiskněte znovu a dioda zhasne.

Základní obrazovka aplikace Tiny FlashLight

 

V horní části jsou dvě tlačítka. Tím horním se dostanete na volbu různých světelných režimů – aplikace umí blikat, svítit dispejem, měnit barvy displeje, vysílat morseovku. Druhé tlačítko vede do nastavení. Kdo má chuť si hrát, může zkoušet.

Widget – ještě rychlejší rozsvícení

Nepoužívám hlavní aplikaci, ale widget na domovskou obrazovku. S ním je používání baterky ještě rychlejší. Widget  této aplikace (v podstatě ikonu velikosti 1×1) si umístíte kamkoliv na domovskou obrazovku, jedním kliknutím rozsvítíte, druhým zhasnete. Navíc v oznamovací liště uvidíte, zda dioda svítí. Nenechávejte ji svítit dlouho (tím myslím opravdu dlouho, pár minut není problém). Takto vypadá widget na domovské obrazovce:

 

Tiny FlashLIght - Widget

 

Při umístění widgetu na domovskou obrazovku (opět ho hledejte mezi widgety pod názvem Blesk) se navíc objeví volba několika možností, nejjednodušší je ponechat vše tak jak je a kliknout na tlačítko uložit – poté se widget umístí tam, kam jste chtěli.

Share This