Jak odinstalovat aplikace, které nechcete

Pokud některou aplikaci nechcete mít ve svém telefonu, můžete ji odebrat/odinstalovat.

Pozor, ne všechny aplikace je možné odinstalovat. Systémové aplikace (ty které máte v telefonu od začátku a které Vám dodal výrobce telefonu) není bohužel možné odstranit. Odinstalovat můžete pouze ty aplikace, které jste si sami nainstalovali.

Jak odinstalovat ze Správce aplikací

Tento způsob funguje na všech telefonech, jen je trochu zdlouhavý. Jděte do  Nastavení  – Zařízení – Správce aplikací. Zde najdete několik záložek (Stažené – SD karta – Spuštěno – Vše). Na záložce Stažené vyberte aplikaci, kterou chcete odebrat a klikněte na ni. Objeví se stránka s několika možnostmi, vyberte tlačítko odinstalovat.odinstalovat aplikace

Odinstalace přímo z menu aplikací

Varianty pro různé výrobce a verze

Obvykle je možné aplikace odebírat přímo ze seznamu aplikací. Přejděte do něj, stiskněte tlačítko Menu a zvolte Odinstalovat/zakázat aplikace. U ikony každé aplikace se pak objeví tlačítko mínus (indikuje, že jste v režimu odebírání aplikací). Klikněte na aplikaci, kterou chcete odebrat a potvrďte, že to myslíte vážně. Můžete takto odebrat i více aplikací za sebou. Režim odebírání ukončíte tlačítkem zpět, nebo šipkou zpět v záhlaví telefonu.

Jak odinstalovat aplikaci přímo ze seznamu aplikací

Bude doplněno

 

Data aplikací

Většina aplikací si někam do telefonu ukládá nějaká data. Např. nastavení aplikace, dosažený postup ve hře, zadané informace. Při odinstalaci aplikace o tyto data přijdete. Aplikaci sice později můžete nainstalovat znovu, ale data v ní nebudou.

Zakoupené aplikace

Když odinstalujete aplikace, které jste si v Google Play koupili, nepřijdete o ně. Když je později budete chtít znovu nainstalovat, nemusíte za ně již znovu platit, máte je koupené trvale.

Share This