Obchod Play – jak instalovat aplikace z PC do telefonu

Jak z webového prohlížeče na velkém PC nainstalovat rychle aplikace do telefonu či tabletu.

Obchod Play je největší obchod s aplikacemi pro Android. Více se o něm dočtete v článku Obchod Play – vyhledávání a instalace aplikací.

V tomto návodu najdete, jak instalovat aplikace z Obchodu Play do Vašeho telefonu přímo z webového prohlížeče ve Vašem počítači.  Je to velmi pohodlné, přeci jen s velkým počítačem a myší se pracuje o něco rychleji, než s malým telefonem. Využijeme k tomu webovou verzi „Obchodu Play“, která se nachází na adrese play.google.com. Navíc jak na našich stránkách, tak jinde po internetu, naleznete přímé odkazy do Obchodu Play na doporučené aplikace. Mohou vypadat např. takto:

POI pocket
POI pocket
Vývojář:
Cena: Zdarma

Klikněte na název nebo ikonu aplikace v tomto proužku a dostanete se do „Obchodu Play“, přímo na stránku této aplikace.Obchod Play - webová verze

Uvidíte stránku s detailními informacemi o aplikaci, popisem, obrázky a hodnocením.

Aby jste mohli z webového prohlížeče instalovat, musíte se nejprve přihlásit vaším Google účtem. Přihlaste se tlačítkem vpravo nahoře. Váš webový prohlížeč si přihlášení zapamatuje, příště se již přihlašovat nemusíte. Poté klikněte na tlačítko „Nainstalovat“. Objeví se následující okno:wpid-wp-1419620921455.png

V něm vidíte požadavky na práva aplikace, věnujte jim pozornost. Pokud máte více přístrojů (mobil, tablet) s Google účtem, pod kterým jste přihlášeni, musíte vybrat, do kterého přístroje se má aplikace instalovat. Poté již stačí kliknout na tlačítko „Instalovat“.

Pokud je v tuto chvíli vybraný přístroj připojen k internetu, začne se do něj aplikace rovnou instalovat. O průběhu a ukončení instalace jste informování v Oznamovacím panelu.

Share This