Obchod Play – vyhledávání a instalace aplikací

Pro Android je dostupné obrovské množství aplikací. Najděte ty zajímavé a instalujte si je z Obchodu Play.

Pro Android jsou k dispozici miliony aplikací a každý den vzniká několik tisíc nových. Tyto aplikace vývojáři nahrávají do různých obchodů, ze kterých si je uživatelé mohou stahovat do svých telefonů.

Nejznámější a největší z těchto obchodů je Obchod Play (též se jmenoval Google Play, Android Market). Ten je vlastněný přímo společností Google.

Mobilní verze Obchodu Play

Aplikaci pro přístup do Obchodu Play máte přímo ve svém telefonu. Bude mít takovouto ikonu.

Ikona aplikace Google Play

Při spuštění mobilní  aplikace Obchod Play bude vyžadováno přihlášení k Vašemu Google účtu.

Webová verze Obchodu Play

Existuje také jeho webová verze pro pohodlnou práci v prohlížeči na velkém počítači. Najdete ji na adrese play.google.com .

Jak pohodlně instalovat aplikace přímo z této webové verze se dočtete v samostatném článku Google Play – jak instalovat aplikace z webové verze.

Jak vybrat správnou aplikaci

V Obchodě Play  se můžete donekonečna procházet různými seznamy aplikací (nejnovějších, nejoblíbenějších, doporučených, dle kategorií… ) a vybírat si, co si nainstalujete.  Pokud znáte název aplikace, můžete ji přímo vyhledat podle názvu.Seznam aplikací v Obchodě Play

Pod různými články o aplikacích nejen na našem webu také naleznete přímé odkazy na konkrétní aplikace do Google Play, např. tento.

CONTACT details
CONTACT details
Vývojář: Jan Laš
Cena: Zdarma

V odkaze můžete buď kliknout na tlačítko instalovat – více viz Google Play – jak instalovat aplikace z webové verze. Nebo najeďte myší nad QR – code a naskenujte do mobilu QR kód s odkazem na aplikaci.

 

Podrobné informace o aplikaci

Když se dostanete na stránku podrobných informací o aplikaci, dobře si ji přečtěte. Nevěřte všemu, co autor o své aplikaci na Google Play píše. Obchod Play - detail aplikaceDoporučuji všímat si následujících parametrů.

  •  Hodnocení – počet hvězdiček (0-5) a počet uživatelů, kteří aplikaci hodnotili – čím více, tím lépe. Je také možné přečíst si slovní hodnocení. Má-li aplikace nízké hodnocení, je dobré přečíst si v komentářích proč.
  • Počet instalací – čím více, tím lépe. Největší aplikace mívají víc jak milion instalací.
  • Práva, která aplikace vyžaduje – tato informace se objeví až po kliknutí na tlačítko Instalovat. Je velmi důležité věnovat právům pozornost. Mezi práva patří např.Přístup ke kontaktům, Informace o hovorech, apod. Obecně čím méně práv aplikace vyžaduje, tím je bezpečnější. Stačí se obvykle selským rozumem zamyslet, zda hra, kterou si stahujete, opravdu potřebuje přístup k Vašim kontaktům či právo odesílat SMS. Používám jednoduché pravidlo – pokud aplikace vyžaduje nějaká takováto nebezpečná práva a nemá k tomu důvod, instaluji ji pouze tehdy, má-li opravdu kladná hodnocení a velký počet stažení.
  • Cena – některé aplikace jsou zdarma, některé jsou placené. V obou případech navíc mohou obsahovat Nákupy v aplikaci (tj. že z aplikace je možné dokoupit nějaký dodatečný obsah, zpřístupnit si nové funkce apod).

Nemusíte se bát si vyzkoušet i placené aplikace. Můžete je totiž do dvou hodin po nákupu vrátit a dostanete celou částku zpět. Aplikace se Vám ale samozřejmě odinstaluje.

Instalace (a zaplacení) aplikace

Vybranou aplikace nainstalujeme kliknutím na tlačítko Nainstalovat. Aplikace se sama stáhne do Vašeho zařízení. Pokud je větší, může to chvíli trvat.

Je-li aplikace placená, jste vyzvání k zaplacení. Nemusíte se nijak bát zadat číslo své karty, Google je opravdu velká společnost a zneužití nehrozí. Platební metodu (číslo karty) si zapamatuje, při příštím nákupu ho již nemusíte zadávat. Doporučuji ale vždy zadávat heslo (tj. nezaškrtnout možnost Již se neptat). Pak máte jistotu, že nikdo nic nekoupí bez Vašeho vědomí.

Jednou zakoupené aplikace můžete používat, a to dokonce na Všech zařízeních, na kterých jste přihlášeni pod stejný Google účtem.

Odinstalování aplikací

O tom, jak aplikace odinstalovat, se dočtete v tomto článku.

Přečtěte si také

Víte, kdo Vám volá? Máte pečlivě vyplněné kontakty v adresáři, včetně třeba firmy a adresy? A Vaše telefonní aplikace zobrazuje jméno volajícího? Tak právě pro Vás je určena aplikace CONTACT details. Více v článku  Podrobnosti o kontaktu při příchozím hovoru.

Podrobnosti o kontaktu při příchozím hovoru

 

 

 

Share This