Přepínání mezi běžícími aplikacemi

Na vašem telefonu může běžet více aplikací najednou, podobně jako ve Windows. Obvykle sice vidíte naráz jen jednu, ale mezi běžícími aplikacemi se můžete přepínat.

Píšete SMSku a potřebujete si ověřit něco na webu. Jak se ale pak dostat zpět k rozepsané zprávě. Můžete k tomu využít přepínání mezi běžícími aplikacemi (alternativa zkratky Alt+Tab ve Windows).

Jak spustit další aplikaci

To je snadné, ale pro pořádek to napíšu. Pracujete v jedné aplikaci (třeba čtete web) a potřebujete spustit nějakou další (třeba Kontakty)? Stiskněte tlačítko Home (Domů) – obvykle je to hardwarové tlačítko uprostřed pod obrazovkou telefonu. Dostanete se na Domovskou obrazovku a odtud spustíte další aplikaci běžným způsobem.

Co se ale stalo s aplikací webového prohlížeče? Neukončila se, ale zůstala běžet na pozadí. Můžete se do ní znovu přepnout.

Jak se přepnout do běžící aplikace

Nejjednodušší je spustit tuto aplikaci znovu běžným způsobem (kliknutím na ikonu této aplikace). Pokud tato aplikace již běží na pozadí, nespustí se znovu, ale přepnete se do té již spuštěné.

Existuje rychlejší způsob, na různých zařízeních ale funguje trochu jinak.

Stiskněte tlačítko Home delší dobu. Objeví se seznam běžících aplikací.Přepínání mezi aplikacem

  • Kliknutím na vybranou aplikaci s touto začnete pracovat.
  • Odsunutím aplikace do strany tuto ukončíte.
  • Tlačítkem v pravém dolním rohu (ikona koše) ukončíte všechny běžící aplikace.

Dvakrát klepněte na tlačítko Home. Objeví se seznam běžících aplikací.

wpid-screenshot_2015-02-19-10-31-30.png

  • Kliknutím na vybranou aplikaci s touto začnete pracovat.
  • Odsunutím aplikace nahoru tuto ukončíte.

Jak je to s ukončováním aplikací

Android s aplikacemi hospodaří trochu jinak, než třeba Windows. Na Androidu se aplikace běžně neukončují, spousta z nich ani nemá možnost ukončení.  Při stisku tlačítka Zpět nebo Home se přesunou do pozadí.  Dále se o ně nemusíte příliš starat. Systém Android sám rozhodne, kdy a jestli je ukončí (třeba když mu začne docházet paměť).

Share This